Šokoladas ir inžinerija. Sakysite, du nesuderinami dalykai? Tačiau realybė kiek saldesnė. Smart Factory komanda gavo nekasdienį užsakymą – 3D spausdintuvu pagaminti figūrėlę – Šachmatų valdovę, kuri vėliau būtų panaudota gaminant šokoladinį gaminį. Visa tai – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto magistro studentės Ligitos Kašelionytės kūrybinis inžinerinis studijų darbas.

Pirmiausia, pasipuošusi karalienės kostiumu Ligita buvo nuskenuota struktūrizuotos šviesos skeneriu Artec Eva. To rezultatas – virtualus studentės 3D modelis. Vėliau, figūrėlės modelis atspausdintas iš PA2200 plastiko naudojant 3D spausdinimo SLS technologiją. Ši inovatyvi ir pasižyminti itin dideliu tikslumu technologija leido sukurti itin tolygų ir vientisos struktūros 18 cm dydžio gaminį.

Galiausiai, pagal 3D spausdintuvu atspaustą šachmatų figūrą studentė pasigamino negatyvinę formą, į kurią ir įlietas šokoladas. Po šio saldaus gamybinio proceso gauta skenuota ir spausdinta karalienė, tik šįkart – šokoladinė.

Ligitos Kašelionytės Šachmatų valdovės šokoladinė skulptūrėlė buvo įvertinta aukščiausiu balu, o išlietos kelios šokoladinės figūros išdalintos Kauno šachmatų mokyklą lankantiems vaikams.