Atvirkštinė inžinerija (angl. reverse engineering) – tai bet kokio žmogaus sukurto daikto (gaminio) konstrukcinių sprendimų atkūrimas, turint to daikto (gaminio) pavyzdį. Jeigu gaminys yra nudėvėtas ar sulūžęs, ar yra sudėtingesnio konstrukcinio mazgo detalė, jo atkūrimui reikalingi ir gretimų mazgo detalių, su kuriomis kontaktuoja atkuriama detalė, fiziniai pavyzdžiai arba brėžiniai.

Atvirkštinė inžinerija yra naudojama perkelti realybėje esančių gaminių geometriją ir konstrukciją į 3D technologijų pagrindu veikiančias kompiuterinio modeliavimo (CAD) programas, baigtinių elementų analizės pagrindu veikiančias neardomo testavimo programines sistemas, simuliavimo ir kitas programas. Atvirkštinės inžinerijos tikslas yra pratestuoti ir patobulinti savo pačių produktus, įvertinti konkuruojančių produktų technines charakteristikas, simuliuoti jų veikimą dinamikoje kartu su kitais konstrukciniais mazgais ar tam tikroje aplinkoje, įvertinti potencialius autorinių teisių pažeidimus ir t.t. Todėl atvirkštinė inžinerija yra nepakeičiamas esamų produktų tobulinimo ir naujų produktų kūrimo įrankis. Tiesa, ji plačiai taikoma ir pramoniniame špionaže, bet mes autorinėmis teisėmis saugomų produktų kopijavimo paslaugų savo klientams neteikiame.

Atvirkštinės inžinerijos etapai

Turėdami platų paslaugų bei gamybos technologijų spektrą, mes galime pasiūlyti įvairius pramoninius sprendimus:

  • individualių, netipinių detalių modeliavimą ar/ir materializavimą,
  • standartinių detalių maža-serijinę gamybą.

Skaitmenizuojame, projektuojame ir gaminame tiek tiesioginiam naudojimui skirtus produktus ar atskiras jų detales, tiek jų pramoninius ar meninius (dizaino) prototipus. Gaminame visoms pramonės šakoms, pateikiame sukurtus, sumodeliuotus ir materializuotus pramoninio dizaino pavyzdžius tiesiai į kliento rankas. Tai gali būti PET taros buteliai, inovatyvios pakuotės, įvairios laikančiųjų konstrukcijų detalės, baldų furnitūra, automobilių, pramoninių įrenginių detalės ir daug kitų produktų, kurių net neįmanoma išvardinti.

Atvirkštinės inžinerijos pritaikymo galimybės

  • Turite inžinerinę naujo ar patobulinto produkto idėją ir norite suprojektuoti bei pagaminti jo funkcionalų prototipą, tačiau neturite priemonių kaip greitai ir nebrangiai tai padaryti?
  • Sulūžo antikvarinio automobilio ar dar puikiai veikiančių staklių, skraidymo aparatų, kurių jau seniai negamina, detalė? Susidūrėte su kitomis panašiomis problemomis, kai mažas defektas sukelia didelius rūpesčius?
  • Sukūrėte naują produkto dizainą ir norite pagaminti produkto prototipą minimaliais kaštais ir vieninteliu egzemplioriumi, siekiant pademonstruoti jį užsakovams arba tiems, kuriuos norime šiuo produktu sudominti?
  • Nulipdėte erdvinį meno kūrinį plastinėje, pirštais formuojamoje medžiagoje, bet nežinote kaip jį paversti materialiu daiktu, pakeičiant mastelį, perkelti į metalą, akmenį ar kitą tvirtą materiją?
  • Norite restauruoti laiko išvargintą brangią šeimos relikviją, erdvinį meno kūrinį, ar pagaminti tikslią jų kopiją?
  • O gal laužote galvą kaip nukopijuoti originalų konstrukcinį mazgą ne tik iš išorės, bet ir vidaus, jo neardant?

Susisiekite

Pageidaujama gaminio medžiaga:
PA2200 – poliamidas, nailonas (baltas plastikas)Ti6Al4V – titanasMP1 – kobaltas chromasABS – plastikasPLA – plastikasSpalvotas gipsasHigh speed steal – įrankinis plienas

Priedas (iki 25 MB)

Jeigu nurodėte teisingus kontaktinius duomenis atsakymą gausite per 8 darbo valandas.