Daugelis gamtoje esančių elementų yra metalai, kurie dažniausiai aptinkami žemės plutoje esančiuose mineraluose ir rūdose cheminių junginių pavidalu. Metalai pasižymi tuo, kad yra neskaidrūs, o paviršius – blizgus. Tačiau, vykstant reakcijoms su deguonimi, kai kurių metalų paviršius yra matinis, o perpjovę metalą, pamatysime, kad jis blizga, pavyzdžiui, variui reaguojant su deguonimi. Metalai pasižymi, kad yra kietosios, tačiau kalios medžiagos, iš kurių galima pagaminti įvairius dirbinius, pritaikytus tiek pramonei, tiek menui. Pagrindinė metalų savybė yra jų laidumas, kadangi gerai praleidžia elektros srovę ir šilumą.

Metalų klasifikacija:

  • juodieji metalai, t.y. geležis ir jos lydiniai;
  • spalvotieji metalai, t.y. visi metalai ir lydiniai, išskyrus geležį;
  • taurieji metalai, t.y. sidabras, auksas, platina ir kiti platinos grupės metalai;
  • lengvieji metalai, t.y. mažo tankio metalai;
  • sunkieji metalai, t.y. spalvotieji metalai, kurių tankis didesnis negu geležies.

 

Titanas – tai lengvas (45 proc. lengvesnis už plieną), blizgantis, tvirtas (prilyginamas plienui, bei dvigubai tvirtesnis už aliuminį), atsparus korozijai sidabriškai pilkos metalinės spalvos metalas, kuris yra naudojamas lengvuose, mechaniškai atspariuose lydiniuose (dažniausiai su geležimi ir aliuminiu) ir yra labai mažai laidus šilumai ir elektrai. Šios savybės titaną daro atsparų įprastinėms metalo nuovargio rūšims. Titanas yra chemiškai stabilus ir oksiduojasi tik 610 °C ir aukštesnėje temperatūroje, tačiau jo milteliai reaguoja su deguonimi jau kambario temperatūroje bei gali net užsidegti.

Plienas – tai stiprus, tamprus, plastiškas ir patvarus geležies ir anglies lydinys, kuriame yra iki 2 % anglies su mangano, silicio, sieros ir fosforo priemaišomis.

Aliuminis – tai spalvotas, plastiškas, lengvas, ypač elektrai ir šilumai laidus metalas. Šis metalas pagal metalų išgavimą žemėje užima pirmą vieta ir yra viena svarbiausių pramoninių žaliavų.

Žalvaris – tai vario lydinys, kurio svarbiausias elementas yra cinkas. Cinkas lydinį sustiprina ir daro jį plastiškesnį, atsparesnį dilimui, tačiau mažiau laidų elektrai ir šilumai bei mažiau atsparų korozijai. Žalvaris lengvai liejamas ir deformuojamas 600–700 °C temperatūroje, o kietinamas šaltuoju deformavimu. Lietuvoje šis metalas buvo vadinamas lietuviškuoju auksu.

Varis – vienas iš pirmųjų žmogaus naudojamų grynuolių klasės metalų, kuris pasižymi raudonai rusva spalva su plona žalsvai melsva plėvele ant paviršiaus, yra minkštas ir kalus, geras šilumos ir elektros laidininkas. Šis metalas yra nelabai chemiškai aktyvus bei sausame ore beveik nesikeičia, esant drėgnam orui apsitraukia žalia bazinio vario karbonato danga. Vario lydymosi temperatūra 1083 °C, virimo 2360 °C.

Magnis – tai labai degus, lengvas ir tvirtas metalas. Tačiau nors magnio miltelius ar plonas juosteles uždegti palyginus lengva, stambesni gabalai užsiliepsnoja gana sunkiai.

Susisiekite

Pageidaujama gaminio medžiaga:
PA2200 – poliamidas, nailonas (baltas plastikas)Ti6Al4V – titanasMP1 – kobaltas chromasABS – plastikasPLA – plastikasSpalvotas gipsasHigh speed steal – įrankinis plienas

Priedas (iki 25 MB)

Jeigu nurodėte teisingus kontaktinius duomenis atsakymą gausite per 8 darbo valandas.